Araç Kalorifer Petek Temizliği


Radyatör Temizleme Makinası olmadan yapılan temizleme çalışması istenilen sonuçları vermez.Radyatörün yerinden çıkarılması ve temizlenmesi durumunda radyatörlerin yerine tam oturmama durumu yaşanabilir. Yine de radyatör yerine tam otursa bile aracın orijinal parçasının sökülüp takılması araç sahiplerince tercih edilmemektedir.

Araç kalorifer peteğinde, temizlik sırasında kullanılan kimyasallar için önerilen ısı değerlerine uyulması gerekmektedir. Isı göstergesi sayesinde, içindeki sıvının kaç dereceye kadar ısındığını kontrol edebilmeniz ve müdahale edebilmeniz

temizleme işlemi için büyük bir kolaylıktır. Radyatör içerisindeki sıvının filtreden geçirilmesi ve temizlenen sıvının radyatöre geri gelmesi gerekmektedir. Kullanılan filtrenin kaliteli olması ve düzenli olarak temizlenmesi çok önemlidir. Çok kısa bir zaman diliminde daha az işgücü kullanarak radyatör sıvısı değiştirilir, radyatör temizlenir, gerekiyorsa sızdırmazlık testi yapılabilir. Araç Radyatör temizleme makinası hafif ve tekerlekli olması Radyatör Temizleme Makinesinin çalışma alanını genişletmektedir. Bu sayede farklı alanlarda ve koşullarda temizlik işlemi gerçekleştirilir.